Kamieniarstwo monumentalne (znane również jako kamieniarstwo pamiątkowe) jest rodzajem kamieniarstwa skupiającego się na tworzeniu, instalacji i naprawach nagrobków (znanych również jako nagrobki i nagrobki) oraz innych pomników.

Kamieniarstwo w chrześcijaństwie

W kulturach chrześcijańskich wiele rodzin decyduje się na oznaczenie miejsca pochówku członka rodziny nagrobkiem. Zwykle nagrobek jest wygrawerowany z informacją o zmarłej osobie, zazwyczaj z podaniem jej nazwiska i daty śmierci. Dodatkowe informacje mogą zawierać datę urodzenia, miejsce urodzenia, miejsce urodzenia, miejsce urodzenia oraz relacje z innymi osobami (zazwyczaj rodzicami, małżonkami i/lub dziećmi). Czasami dołącza się werset z Biblii lub krótki wiersz, zazwyczaj na temat związany z miłością, śmiercią, żalem lub niebem.

Sprawdź nasze propozycje kamieniarskie https://kamieniarzlublin.pl/kamieniarstwo/

Kamień nagrobny jest zazwyczaj układany po pochówku. Wybór materiałów (zazwyczaj długotrwałego rodzaju kamienia, takiego jak marmur lub granit) oraz styl i brzmienie napisu są negocjowane pomiędzy monumentalnym masonem a członkami rodziny. Ze względu na emocjonalne znaczenie kamienia nagrobnego dla członków rodziny, monumentalni kamieniarze muszą być szczególnie wrażliwi w kontaktach z członkami rodziny, zwłaszcza w odniesieniu do kompromisu między oczekiwaniami a kosztami.

  • Tablica pamiątkowa dla Henry’ego Varleya, kaznodziei w czasie misji Glynn Vivian Miners’ Mission w kaplicy Unii, Brighton
  • W przeciwieństwie do pracy większości kamieniarzy, praca monumentalnego murarza jest małych rozmiarów, często tylko mała płyta z kamienia, ale ogólnie z bardzo szczegółowym wykończeniem. Na ogół nagrobki są polerowane na wysoki połysk, a tekst i symbole są szczegółowo wygrawerowane. Niektóre pomniki są bardziej skomplikowane i mogą obejmować rzeźbę symboli związanych ze śmiercią, takich jak anioły, ręce połączone w modlitwie i wazony z kwiatami. Niektóre specjalnie wykonane kamienie posiadają artystyczne napisy literami obcinaków do liter.

 

Nagrobki granitowe Lublin

Kamieniarstwo w kulturze wschodu

Na początku XX wieku rzemiosło pogorszyło się do tego stopnia, że Lawrence Weaver czuł się zmuszony do pisania: „Dziś wiele osób, które z ciekawością nazywane są „monumentalnymi masonami”, nie wnosi do swojego zadania ani wykształconego smaku, ani wiedzy o dobrych przykładach historycznych; często są one ponadto niekompetentne w swoim kunszcie”. Ważniejsze sklepy, które zajmują się oczyszczaniem pomników z marmuru są, jeśli w ogóle, to raczej gorsze, gdyż stereotypowo przedstawiają złe projekty, które są bardziej obraźliwe, bo bardziej ambitne i kosztowne.

Klerykalnym krawcom, którzy sprzedają większość grawerowanych mosiądzów, udało się przede wszystkim sprawić, że ta forma pomnika stała się najbardziej ponura. Wszystkie trzy źródła zaopatrzenia dodały nowy terror na śmierć”. Granit ( /ˈɡrænɪt/) jest popularnym rodzajem skał iglastych, które są granulowane i fanerytowe w strukturze. Granity mogą być przeważnie białe, różowe lub szare, w zależności od ich mineralogii. Słowo „granit” pochodzi od łacińskiego granitu, ziarna, w odniesieniu do gruboziarnistej struktury takiej holokrystalicznej skały.